Kredyty w Idea Bank

Drukuj

Idea Bank

Oferta banku jest skierowana przede wszystkim do osób dynamicznych, przedsiębiorczych, marzących o własnym biznesie lub już prowadzących działalność gospodarczą.  Nie oznacza to oczywiście, że z ich usług nie może skorzystać przeciętny Kowalski. Strategia banku opiera się po prostu na założeniu, że nawet przeciętny Kowalski może mieć nieprzeciętny pomysł, który przyniesie spore zyski. Dlatego bank wspiera mikro-, małych i średnich przedsiębiorców.  W „manifeście” zamieszczonym na stronie internetowej banku czytamy, że to właśnie oni są rzeczywistym „kołem zamachowym” gospodarki. Pozostaje tylko jedno pytanie – czy „kołem zamachowym” gospodarki są również kredyty? W kontekście kryzysu na pewno można poważnie zastanowić się nad odpowiedzią. Pewne jest jedno – kredyty to czysty zysk dla banku. Dlatego też w ofercie Idea Banku znajdziemy ich sporo. Trzeba zaznaczyć, że oferta jest skierowana przede wszystkim do osób prowadzących działalność.

 

Kredyt na start

Jest to  kredyt hipoteczny dla nowych firm przeznaczony na rozwój ich działalności. Idea Bank proponuje  200 tys. zł, aby umożliwić start biznesu. Jest   przyznawany na cel operacyjny związany z prowadzoną działalnością,  udzielany na okres do 15 lat. Zdolność kredytowa jest oceniana na podstawie oświadczenia klienta o prognozowanym dochodzie, ale również na podstawie dotychczasowej historii kredytowej.

Kredyt przedsiębiorczy

Bank informuje nas, że pożyczyć można nawet 500tys. zł. Jak na małego przedsiębiorcę jest to kwota znaczna, ale dla większego-niekoniecznie. Firmy z długim stażem i dobrą historię kredytową mogą liczyć na uproszczenie procedur. W tym przypadku również kwota kredytu opiera m. in. na oświadczeniu o prognozowanych dochodach. Kredyt przyznawany jest na cel operacyjny związany z prowadzoną działalnością, a także na cele nieruchomościowe. Okres kredytowania wynosi do 15 lat. Oprocentowanie ustalane jest indywidualnie, również na podstawie historii kredytowej oraz wysokości własnego wkładu finansowego.

Kredyt dla wybranych zawodów

Kredyt zabezpieczony hipoteką przeznaczony dla przedsiębiorców zrzeszonych w samorządach zawodowych zaufania publicznego takich jak np. adwokat, architekt, farmaceuta, komornik, lekarz, notariusz, radca prawny, weterynarz.

Otrzymać można do 3 mln zł, wystarczy prowadzić działalność od 3 miesięcy. Nasza zdolność zostanie oceniona indywidualnie. Bank uwzględnia także dochody z innych źródeł, niekoniecznie powiązanych z wykonywanym zawodem. W podjęciu decyzji pomaga bankowy specjalista. Okres kredytowania zależy od celu na jaki pożyczamy pieniądze. W przypadku chęci zwiększenia obrotów wynikających z wykonywanej działalności okres ten wyniesie do 10 lat, natomiast w przypadku gdy pieniądze mają być zainwestowane w nieruchomość – do 35lat.

Kredyt deweloper

Kredyt deweloper w Idea Bank to kredyt dla deweloperów i innych podmiotów realizujących inwestycje na sprzedaż bądź pod wynajem. Pożyczyć można do 3 mln zł na budowę, zakup budynków, pokrycie kosztów i inne wydatki związane z zakupem nieruchomości. Bank finansuje  do 80% wartości inwestycji, oferuje  indywidualne podejście do oceny zdolności kredytowej oparte na wycenie rentowności przedsięwzięcia, a także   wsparcie doradcy. Oprócz tego otrzymujemy bezpłatny pakiet assistance w ramach ubezpieczenia (pomoc prawna, interwencje specjalistów, opieka podczas podróży autem).

 

Kredyt zmotoryzowany

Jest to rozwiązanie dla osób już prowadzących działalność gospodarczą lub wkraczających dopiero na biznesowy rynek. Kredyt może być przeznaczony m.in. na zakup środków transportu, refinansowanie kosztów ich zakupu i pokrycie kosztów eksploatacji pojazdu. Za pomocą tego kredytu uzyskamy finanse na zakup nowego lub używanego środka transportu – m.in. samochodu osobowego, ciężarowego, ciągnika, autobusu, przyczepy, statku wodnego, motocykla, skutera. Istnieje również możliwość  refinansowanie kredytu na zakup pojazdu w innym banku. Ofertę charakteryzuje dostępność dla Klientów prowadzących działalność od 6 miesięcy. Okres kredytowania trwa  do 10 lat.

Dokładniejsze informacje uzyskać można wypełniając formularz kontaktowy na stronie banku. Po wysłaniu wiadomości skontaktuje się z nami doradca.