Capitalis.pl - Kredyty, pożyczki gotówkowe i porady prawne

Ubezpieczenie do kredytów według nowej rekomendacji KNF

Email Drukuj PDF

Osoby, które zaciągają w banku kredyty, z pewnością doskonale orientują się w zasadach, jakimi się one rządzą. Dziś chcielibyśmy zająć się kwestią ubezpieczeń do kredytów, a dokładniej nad zmianą projektu rekomendacji dotyczącej sprzedaży polis kredytowych. Cóż to wszystko znaczy? Z pewnością jedno- mniejszy nadzór nad bankami, a słabsza ochrona dla kredytobiorców. Informacja taka na pewno nie będzie więc napawać optymizmem tych, którzy na co dzień kredyty zaciągają.

Poprawiony: środa, 10 czerwca 2015 21:23 Więcej…

Problematyka zakładania spółek-informacje wstępne

Email Drukuj PDF

Problematyka zakładania spółek osobowych i kapitałowych jest zagadnieniem niezwykle istotnym a zarazem aktualnym. Statystyki wskazują jednoznacznie, że w Polsce taka forma prowadzenia działalności gospodarczej z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.

Obecnie założenie spółki wygląda inaczej niż jeszcze parę lat wstecz. Znacznemu obniżeniu uległy wysokości opłat rejestracyjnych za założenie spółki zarówno osobowej jak i kapitałowej. Ponadto istotnie zmieniona została sama procedura rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym. Uruchomione zostało tzw. „jedno okienko” pozwalające na złożenie kompletu dokumentów w KRS, a ten następnie rozsyła je do stosownych Urzędów (dokumentacja do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, wnioski do Urzędu Skarbowego oraz Urzędu Statystycznego). W ten sposób procedura założenia spółki została wyraźnie uproszczona i bardziej dopasowana do realnych i bieżących potrzeb przedsiębiorców.

Więcej na temat zakładania spółek:

http://zakladaniespolki.pl

Hanna Bukowska LL.M.

Poprawiony: poniedziałek, 12 listopada 2012 19:00

Kredyty firmowe w Banku BPH

Email Drukuj PDF

Bank BPH ofertę swoich kredytów dla firm podzielił na dwie kategorie w zależności od wielkości działalności prowadzonej przez wnioskodawcę. W ofercie banku znajdziemy więc:

  • Kredyty dla mikro i małych firm
  • Kredyty dla średnich firm

Kredyty dla mikro i małych przedsiębiorstw 

Kredyty te są skierowane do firm, których roczne przychody nie przekraczają poziomu 5 mln zł. Warto dodać, iż większość decyzji kredytowych jest wydawana w przeciągu 48h od momentu złożenia wniosku. Wśród tej oferty znajdziemy między innymi:

Poprawiony: niedziela, 22 lipca 2012 20:46 Więcej…

Kredyty w SKOK Piast

Email Drukuj PDF

SKOK to instytucja finansowa nie będąca bankiem, co oznacza że jej działalność jest regulowana innymi przepisami niż działalność banków. Wszystkie SKOK-i w Polce podlegają KSKOK czyli Krajowej Spółdzielczej Kasie Oszczędnościowo-Kredytowej. Instytucja to ma na celu nadzorowanie działalności wszystkich SKOK-ów. SKOK Piast dysponuje blisko 90 placówkami w całej Polsce mając swoją siedzibę w Tychach. Obecnie w ofercie SKOK Piast występuje promocyjna pożyczka gotówkowa o nazwie „Pożyczka na Twoją kieszeń”

Więcej…

Kredyty w Kasach Stefczyka

Email Drukuj PDF

Skok Stefczyka to jedna z największych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo Kredytowych w Polsce, które w skrócie określamy jako SKOK. SKOK Stefczyka posiada blisko 390 placówek w całej Polsce, obecnie jednak (po zmianie w 2010) SKOK Stefczyka funkcjonuje pod nazwą Kasa Stefczyka. Centrala tej instytucji finansowej znajduje się w Gdyni. Z oferty SKOK mogą korzystać wszyscy jej członkowie. SKOK nie jest bankiem, w jego ofercie znajdziemy jednak między innymi takie usługi finansowe jak pożyczki, lokaty, konta czy ubezpieczenia.

Więcej…

Strona 2 z 8