Kredyty w Citi Handlowy

Email Drukuj
(1 głos, średnia ocena 5.00 na 5)

Kredyty w Citi Handlowy

Citi Handlowy należy do Citigroup, największej globalnej instytucji świadczącej usługi finansowe. Obsługuje ona około 200 milionów klientów indywidualnych i dysponuje olbrzymim kapitałem. Inne główne marki należące do Citigroup to CitiFinancial, Primerica, Salomon Smith Barney, Banamex i Travelers. Sam bank to instytucja nowoczesna i stabilna, zatrudniająca wysokiej klasy specjalistów, z rozbudowaną ofertą kredytową w której każdy może wyszukać coś dla siebie.


Kredyty i Pożyczka gotówkowa

Z oprocentowaniem od 9,90%. Pożyczyć można nawet do 120 tys. złotych i przeznaczyć je na dowolny cel konsumpcyjny. Okres kredytowania wynosi do 7 lat.

Bank zapewnia nas, że pożyczkę otrzymamy nawet w jeden dzień. Aby ją uzyskać trzeba udać się do oddziału banku z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz zaświadczeniem o zarobkach. Decyzja o wysokości kwoty  podejmowana jest zawsze indywidualnie. Bankowy doradca zapyta nas o zobowiązania jakie już posiadamy, a jeśli mamy już konto w Citi – sprawdzi systematyczność i wysokość wpłat. Przed udzieleniem pożyczki bank sprawdza historię kredytową w BIK. Jeśli wcześniej mieliśmy kłopoty ze spłatą należności, najprawdopodobniej otrzymamy decyzję odmowną. Chyba, że zamiast o pożyczkę gotówkową będziemy ubiegać się o kredyt konsolidacyjny, celem spłacenia należności. Ten jednak funkcjonuje na innych zasadach.Pożyczka konsolidacyjna

Oferta jest skierowana dla osób, które spłacają wiele rat w różnych terminach i całość zobowiązań chciałyby zastąpić jednym kredytem. Można pożyczyć do 120 000zł na 7 lat. Warunki niezbędne do uzyskania pożyczki to wiek powyżej 21 lat, osiąganie minimalnego dochodu w wysokości 1500zł netto i staż w tym samym miejscu pracy powyżej 3 miesięcy.

Deklarowane oprocentowanie pożyczki wynosi od 9,99%, czyli tak samo jak w przypadku pożyczki gotówkowej, lecz w rzeczywistości  wysokość bank ustala indywidualnie w zależności od „profilu klienta”. Aby zorientować się na jaką wysokość pożyczki możemy liczyć można wejść na stronę internetową banku i skorzystać z kalkulatora. Jednak i w tym przypadku bank zostawia sobie „wentyl bezpieczeństwa” i lojalnie informuje, że wskazania kalkulatora mają charakter orientacyjny.

Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem osobista wizyta w banku i rozmowa z doradcą.


Kredyt mieszkaniowy „Rodzina na swoim” w Citi.

Jest to korzystna oferta dla rodzin, a także osób samotnie wychowujących dziecko. Kredyt jest udzielany na preferencyjnych warunkach, w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” można uzyskać dofinansowanie do 50% odsetek przez okres 8 lat. Okres kredytowania wynosi do 35 lat.

Kredyt przeznaczyć można nie tylko na zakup oddanego do użytkowania domu lub mieszkania, ale także wykup spółdzielczego, własnościowego prawa do lokalu w którym mieszkamy. Podstawowe kryteria podejmowania decyzji są podobne jak w przypadku kredytu hipotecznego, bank ustala nasze dochody,  sprawdza finansową „wydolność” i ocenia wartość przedstawionych zabezpieczeń.


Pożyczka hipoteczna

Pożyczyć możemy aż do 750 000zł, na dowolny cel, także na spłatę innych kredytów. Pożyczamy pod zastaw nieruchomości. Okres spłaty wynosi do 20 lat. Wystarczy Obywatelstwo Polskie, pełnoletniość, stałe zatrudnienie i tytuł prawny do lokalu. Pożyczka pod zastaw hipoteki jest jednak zawsze posunięciem ryzykownym i powinna być brana jedynie gdy mamy całkowitą pewność, że jesteśmy w stanie ją spłacić. W przeciwnym wypadku możemy utracić prawo do nieruchomości. Odradzamy branie pożyczki hipotecznej na spłatę innych kredytów. Spłacanie długów poprzez zaciąganie kolejnych jest zawsze złym posunięciem, chyba, że mówimy o korzystnym kredycie konsolidacyjnym na stosunkowo niewielką kwotę.


Dodatkowe informacje

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem Infolinii 1 9009, a dla osób, które są już klientami Citibanku pod numerem  801 32 2484.  Warto również odwiedzić ich stronę www.online.citibank.pl .

Comments   
  •  
  •  
  • Reply with quote
  • Quote

#1 Kupiec » 2011-11-11 17:31

Szkoda że ten polski bank z tradycjami od roku 1870 jeszcze jako Bank Handlowy już od roku 2001 bankiem polskim nie jest. :sad:
0 +−

Kupiec

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież